CASCO Studiedag: Bouwen met lokaal hout, stro en riet
Ontdek op deze studiedag hoe hout, stro en riet de basis kunnen vormen voor de duurzame bouw van morgen.
Op donderdag 17 september organiseren we bij The Green Village in Delft een inspirerende studiedag over lokale en biobased bouwmaterialen.
Ben jij teler, verwerker, bouwer, ontwerper, onderzoeker of beleidsmaker in Nederland of België? Dan is dit de plek om kennis op te doen, nieuwe contacten te leggen en kansen in de keten te verkennen.
Wat kun je verwachten?
Je ontmoet telers, verwerkers, bouwers en onderzoekers uit Nederland en België, en gaat met elkaar in gesprek over de hele keten van hakhout, stro en riet. In een interactief panelgesprek deel je ervaringen, ontdek je nieuwe kansen voor lokale bouwketens en krijg je zicht op de praktische uitdagingen in de keten.
Naast de inhoudelijke uitwisseling is er volop ruimte om te netwerken. Tijdens de borrel aan het einde van de dag leg je nieuwe contacten, versterk je bestaande samenwerkingen en doe je ideeën op voor gezamenlijke projecten.
Thema's van de dag
We duiken in de toeleveringsketens van lokale en natuurlijke bouwmaterialen. Centrale vragen zijn:
- Welke kansen bieden korte ketens voor de bouw- en landbouwsector?
- Waar zitten de knelpunten in de praktijk?
- Hoe kunnen we grensoverschrijdend samenwerken tussen Nederland en België?
Je leert direct van collega-professionals en krijgt concrete voorbeelden en inspiratie mee naar huis.
Locatie
Na een succesvolle eerste studiedag op Natuurboerderij Bos t’Ename, vindt deze tweede studiedag van CASCO – Carbon Sink Construction plaats bij The Green Village in Delft, het Nederlandse fieldlab voor duurzame innovatie.
Programma
Bekijk hier het programma in detail.
Met de steun van




Praktisch
Datum en tijdstip
Donderdag 17 september 2026
Onthaal | 9u30-10u00
Einde | 16u00

Locatie
The Green Village
Van den Broekweg 4
2628 CR Delft
Nederland
Cursusvoorwaarden
Klik verder voor meer informatie over de cursusvoorwaarden.